WE NEED GRAVITY ! AROUND THE WORLD ! EXPLORE EVERYWHERE !
TΘBΘ™ : Radio Frequency Controlled Mobile Sphere is an innovative design to move a ball. New spherical driving methods will give us to make extra-ordinary vehicles. TOBO has dynamism with its motor power and it built by K'nex parts.

RoboBilkent 2009 Birincisi TOBO

7 Eylül 2009 Pazartesi zaman: 12:25
2-3 Mayıs 2009 da Bilkent Üniversitesi'nde düzenlenen RoboBilkent 2009 robot yarışmasında yeni şık tasarımıyla ortaya çıkan TOBO katılımcılardan büyük bir ilgi gördü. 

İTÜRO'dan sonra elektronik bileşenleri hariç tamamıyla baştan tasarlanan küre ve iç mekanizma sayesinde uzaktan kontrollü knex robotumuz daha kusursuz bir görünüme sahip oldu. Eski güçlü ve yavaş prototip yerine daha dinamik, pratik ve sağlam bir küre ile yarışmak için yaklaşık 2 hafta kadar çalıştım.

Sonuç olarak yeni prototip için harcanan emek meyvesini bu ve bundan sonraki bütün yarışmalarda gösterdi. Öncelikle Bilkent'ten birincilikle çıkmak oldukça iyi bir moral kaynağı oldu. Bu sayede diğer yarışmalara da gitmeye karar verdim. :)

Yarışma sonucunda serbest kategoride birinci olduk ve PlayStation Portable'ı da elimize tutuşturdular. Ama benim hediyeden haberim yoktu bile, cidden sürpriz oldu. PS3 olsaydı daha makbule geçerdi neyse...

0 yorum

Yorum Gönder

VERTIGO - Game (2009)

PROTOTYPE - Single Direction

Robotik Projeler | Powered by Blogger | Entries (RSS) | Comments (RSS) | Designed by MB Web Design | XML Coded By Cahayabiru.com